Kramer Electronics C-A35M/A35M-25 audio cable 299.2" (7.6 m) 3.5mm Black
Kramer Electronics C-A35M/A35M-25. Connector 1: 3.5mm, Connector 1 gender: Male, Connector 2: 3.5mm, Connector 2 gender: Male, Magnetically shielded, AWG wire size: 28, Cable length: 299.2" (7.6 m), Product color: Black
Manufacturer: KRAMER ELECTRONICS
SKU: 2965953
Manufacturer part number: 95-0101025
No shipping options
Kramer’s A35M series mini audio cables are constructed from high-quality shielded pair style cable terminated with molded male 3.5mm stereo connectors on both ends.
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Cable Length299.2"
Connector 2 genderMale
Connector 13.5mm
Connector 23.5mm
AWG wire size28
Connector 1 form factorStraight
Connector 2 form factorStraight
Magnetically shieldedYes
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Cable Length299.2"
Connector 2 genderMale
Connector 13.5mm
Connector 23.5mm