LG 43HT3WJ-B signage display Interactive flat panel 43" IPS Wi-Fi 350 cd/m² 4K Ultra HD Black Touchscreen Built-in processor Windows 10 IoT Enterprise
LG 43HT3WJ-B. Product design: Interactive flat panel. Display diagonal: 43", Display technology: IPS, Display resolution: 3840 x 2160 pixels, Display brightness: 350 cd/m², HD type: 4K Ultra HD, Touchscreen. Wi-Fi. Operating system installed: Windows 10 IoT Enterprise. Product color: Black
Manufacturer: LG
SKU: 6298444
Manufacturer part number: 43HT3WJ-B
Attribute nameAttribute value
Response Time9 ms
OrientationHorizontal/Vertical
TouchscreenY
Panel mounting interface200 x 200 mm
Product designInteractive flat panel
RMS rated power20 W
Placement supportedIndoor
Built-in processorY
VESA mountingY
DVI portN
HD type4K Ultra HD
Display brightness350 cd/m²
Number of built-in speakers2
Power consumption (standby)0.5 W
Display technologyIPS
Stylus penY
Contrast ratio (typical)1000:1
Viewing angle, horizontal178 °
Viewing angle, vertical178 °
Bezel width (side)0.547"
Bezel width (top)0.547"
Bezel width (bottom)0.65"
Harmonized System (HS) code85285210
Energy efficiency class (SDR)G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours62 kWh
Google applicationsGoogle Chrome
Number of simultaneous touchpoints (Windows)10
Display width38.3"
Display depth1.94"
Display height23.9"
Technical details
Product colorBlack
Ports & interfaces
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
HDMI ports quantity2
USB ports quantity3
USB portY
Operational conditions
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 80 %
Power
Power consumption (typical)75 W
Input voltage100 - 240 V
AC input frequency50 - 60 Hz
AC input voltage100 - 240 V
Features
Internal memory4 GB
PurposeCommercial
Built-in speaker(s)Y
Packaging content
Cables includedHDMI
Performance
Ethernet LANY
Ergonomics
Display resolution3840 x 2160 pixels
Network
Wi-FiY
Processor
Processor modelR1505G
Processor familyAMD Ryzen
Processor manufacturerIntel
Software
Operating system installedWindows 10 IoT Enterprise
Display
Display diagonal43"
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Response Time9 ms
OrientationHorizontal/Vertical
TouchscreenY
RMS rated power20 W
Placement supportedIndoor
Built-in processorY
VESA mountingY
DVI portN
HD type4K Ultra HD
Display brightness350 cd/m²
Number of built-in speakers2
Display technologyIPS
Stylus penY
Contrast ratio (typical)1000:1
Viewing angle, horizontal178 °
Viewing angle, vertical178 °
Bezel width (side)0.547"
Bezel width (top)0.547"
Bezel width (bottom)0.65"
Energy efficiency class (SDR)G
Display width38.3"
Display depth1.94"
Display height23.9"
Technical details
Product colorBlack
Ports & interfaces
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
HDMI ports quantity2
USB ports quantity3
USB portY
Operational conditions
Power
Input voltage100 - 240 V
AC input frequency50 - 60 Hz
AC input voltage100 - 240 V
Features
Internal memory4 GB
PurposeCommercial
Built-in speaker(s)Y
Packaging content
Cables includedHDMI
Performance
Ethernet LANY
Ergonomics
Network
Wi-FiY
Processor
Processor modelR1505G
Processor familyAMD Ryzen
Processor manufacturerIntel
Software
Display
Display diagonal43"